ТОВ НВП «Стальсервіс»
Пошук
ТОВ НВП «Стальсервіс»
Замовити дзвінок
Пошук
18 квітня 2019

Арматура для стрічкового фундаменту приватного будинку

Арматура для стрічкового фундаменту приватного будинку

Грамотне армування фундаменту - запорука міцності і довговічності будівлі. Оптимальним є стрічковий фундамент: суцільна залізобетонна конструкція, що проходить по периметру будівлі і внутрішніми стінами, повністю приймає навантаження ваги будівлі. Неармований бетон не стійкий до рухів грунту і просідання грунту, тому поява тріщин і буквальне руйнування стін - питання часу. Використання непристосованих матеріалів для армування - сітки-рабиці, металевих труб, залізних тросів і т.п. - неминуче призведе до просідання будівлі і швидкого руйнування.

Вибір арматури для стрічкового фундаменту конкретного типу будівлі

Арматура для зміцнення бетонних конструкцій проводиться з різних типів металу, відрізняється перетином і формою малюнка. Основні параметри металопрокату залежать від кількості поверхів будівлі, його загальної ваги і товщини стін.

Клас арматури для стрічкового фундаменту

Доцільно застосування сталевих прутів класу А. звертаємо увагу на показник межі текучості: 400 і вище (А800, А-1000) - норма (візуально відрізняється наявністю малюнка-ялинки), А300 - кільцевої малюнок, підходить тільки для використання в одноповерхових конструкціях, А240 ( гладкий сталевий прут) - для неважких будинків з дерев'яного бруса, може бути використаний для вертикальних і горизонтальних перемичок каркаса. Металопрокат нижчої якості використовувати нерентабельно.

Відсутність кільцевого малюнка (гладка поверхня) вироби знижує зчеплення з бетоном. Тому гладкий сталевий прут може бути використаний для створення бічних перемичок, а для поздовжніх елементів застосовується тільки ребристий прут.

Поперечний переріз будівельної арматури для фундаменту

Мінімальний діаметр сталевого прута для поперечних деталей армуючої конструкції найлегших будівель - 5 мм, для поздовжніх несучих - 10 мм.

На вибір оптимального перетину впливають:

  • Площа перетину всього фундаменту. Площа перетину армуючого сталевого прута повинна скласти мінімум 0,1% від поперечного перерізу бетонної плити всього фундаменту. Можна розрахувати самостійно або скористатися таблицями розрахунку діаметрів поздовжньої арматури.
  • Якщо поздовжня довжина фундаменту перевищує 3 метри, використовується прут мінімум 12 мм, тоді як для меншої довжини прута (або при поперечному розташуванні в конструкції) може використовуватися прут 10 мм і менше.
  • Для невеликого одноповерхового цегляного будинку або одно-двоповерхового будинку з дерев'яного бруса може застосовуватися сталевий прут 8 мм.

Визначення кількості поздовжньої арматури у фундаменті

Кількість сталевих прутів для каркаса фундаменту визначається за допомогою приблизних підрахунків і додавання відсотка запасу.

Хід розрахунків:

  • Визначаємо довжину фундаменту (сума довжин всіх стін). Наприклад, наша будівля прямокутної форми, 2 стіни мають довжину 7 метрів, 2 стіни - по 4 метри. Поперечна стіна одна (4 метри). Загальна довжина фундаменту разом з поперечною стіною складе 4 + 4 + 4 (поперечна стіна) + 7 + 7 = 26 метрів.
  • Вибираємо тип армування з 4-х або 6-ти прутів. Загальну довжину поздовжньої арматури 26 м (довжина фундаменту) * 4 або * 6, отримуємо 104 м або 156 м.
  • Враховуємо запуск при стикуванні! Зазвичай арматура має довжину 4 або 6 метрів. Її можна з'єднувати для отримання більш довгого прута (у нашому випадку - для стіни завдовжки 7 метрів). Довжина нахлеста прутів один на одного повинна становити не менше 30 діаметрів: для прута 12 мм в діаметрі нахлест становитиме 30 * 12 = 360 мм. Для отримання загальної довжини запуску можна додати цю величину до довжини стіни (вважаємо довгу стіну, що вимагає нахлеста, не 7, а 7,36 метрів), або просто додаємо 10-15% до загальної довжини арматури (зазвичай цього достатньо).

Загальна довжина поперечної арматури у фундаменті

Залежить від товщини фундаменту. Іноді будівельники забивають в землю додатково 10-20 см вертикальної смуги для кращої стійкості, але так робити не рекомендується через корозію незакритий бетоном металу в грунті.

Сам по собі каркас являє собою паралелепіпед з двома або трьома смугами на верхній і нижній гранях. Припустимо, у нас 4-хполосний каркас, який представляє собою з'єднані вертикальні і поздовжні сталеві смуги.

Armatura dlya lentochnogo fundamenta chastnogo doma

Відстань між поздовжніми прутами в середньому становить від 150 до 300 мм. Товщина нашої абстрактної стіни - 40 мм. Приймемо відстань між поздовжніми прутами 30 см. Глибина фундаменту - 75 см. Додамо запуск на з'єднання граней прямокутника: 35 і 80 см. Отримуємо загальну довжину вертикальних і горизонтальних металевих прутівдля з'єднання каркаса - 0,35 * 2 + 0,8 * 2 = 2,3 метра на прямокутник каркаса. Якщо стіна складається з одного блоку (4 поздовжніх брусів, з'єднаних по вертикалі і горизонталі), то на одну стіну у нас 2 прямокутника.

Далі в допомогу - план будинку, згідно з яким можна прикинути кількість таких прямокутників на кожну стіну будівлі, і помножити цю кількість на 2,3 метрів (довжина арматури 6-8 мм на 1 прямокутник каркаса). У місцях стику стін у нас буде по 2 прямокутника від кожної стіни.

Сумарна довжина арматури визначається як сума довжини поздовжньої арматури і сума вертикальних і горизонтальних з'єднань з наведених розрахунків.

Замовлення будівельної арматури

Армуючий сталевий прут вимірюється в кілограмах. Для визначення ваги необхідної кількості арматури в фундаменті загугли таблиці ГОСТу 5781-82 або ДСТУ 2590-88 із зазначенням ваги одиниці сталевого прута.